הכנת תוכנית עסקית

מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה:
Please leave this field empty.

עסקים חדשים לצד עסקים ותיקים, קטנים ובינוניים כגדולים, זקוקים לתכנית עסקית אשר תציג את פרטי העסק ו/או היוזמה לצד המטרות, הצמיחה הצפויה וההתנהלות בשוק תחרותי. 

תכנית עסקית נדרשת לגיוס משקיעים, בפניה לבנקים ומקורות אשראי, כניסה לשותפויות, מכירה או מיזוג של עסק, יצירת שיתופי פעולה וככלי ניהולי המציג תמונת מצב ריאלית בשקיפות מלאה לבעלי המניות וגורמי ניהול רלוונטיים. כתיבה של תכנית עסקית היא שירות מקצועי לכל דבר, המחייב ניסיון, היכרות עם הגורמים השונים אליהם עשוי מסמך מסוג זה להיות ממוען והיכרות עם תנאי השוק בו פועל העסק, במטרה לבחון, לנתח ולהציג נתונים ריאליים של תחרות, ביקוש והיצע, תמחור ופרמטרים נוספים.

כתיבת תכנית עסקית – מה חשוב לדעת?

התכנית העסקית הוא מסמך חשוב והכרחי למנהלי העסק אך לא פחות מזה מכשיר עזר מעולה לגיוס אשראי, גיוס הון משותפים פוטנציאליים או השגת שיתוף פעולה אסטרטגי. תכנית עסקית אינה נכתבת על גבי תבנית אחידה ומחייבת מחקר וניתוח מקצועי של מידע רב, לצד הצגתו באופן תמציתי וברור, תוך פירוט תחזיות עתידיות לצמיחה ולרווחיות של העסק, לצד מידע אמפירי וכמותי עליו נשענות תחזיות אלה. בשלב התכנון של הקמת עסק חדש מומלץ להכין תכנית עסקית שתכלול את הפרטים הבאים:

* תיאור תמציתי של העסק והענף בו הוא פועל.
* יתרונות וחסרונות בהשוואה לעסקים מקבילים בענף.
* סקירת אנשי המפתח, המייסדים והתפקידים התפעוליים שהם ממלאים.
* היקף פעילות צפוי בשנה, שנתיים הראשונות במונחים כמותיים וכספיים (מחזור הכנסות צפוי) תוך כדי פילוח לפי מוצרים, סוגי לקוחות או כל אמת מידה אחרת.
* פירוט הוצאות הפעלה צפויות תוך אבחנה בין הוצאות קבועות להוצאות משתנות.
* תכנית השקעות בציוד ורכוש קבוע.
* היקף הסכום הכספי הנדרש לצורך הקמת העסק תוך אבחנה בין סכום כסף שהיזמים יכולים לגייס ממקורות אישיים לסכומים שיהיה צריך לגייס כאשראי לזמן קצר או ארוך מבנקים.
* הוצאות המימון הצפויות לעסק בגין גיוס מקורות האשראי למיניהם.

לצורך הכנת תכנית עסקית נדרש שילוב בין אנשי מקצוע מנוסים מהתחום העסקי ומהתחום הכלכלי, המתנהלים בתקשורת ושיח אל מול הלקוח, ויוצרים יחד חיבור של החלום והחזון למספרים ורעיונות הניתנים ליישום ונבחנים בעיניים מקצועיות אובייקטיביות. חשוב לזכור כי מדובר בתכנית הנתונה לשינויים, ובמקרים רבים נדרשת להתאמה למציאות קיימת, ועל כן רצוי לערוך אותה באמצעות גוף מקצועי המלווה את העסק ומכיר את מאפייניו, התנהלותו, הסיכונים אליהם הוא נתון ומאזני הרווח וההפסד שהוא נושא. preparation-business-plan

משרד רו"ח דוד בן יעקב מלווה לקוחות קיימים וחדשים ומספק שירותי הכנת תכנית עסקית מקצועית ומפורטת, העומדת בדרישות גופי האשראי, ההשקעות והשוק העסקי, תוך הכנת הלקוח למעמד הצגת התכנית בפני כל גורם שיידרש ויצירת פרזנטציה מקצועית ראויה שתסייע בהשגתה של כל מטרה.

זקוקים לסיוע בהכנת תכנית עסקית באופן מקצועי כנדרש?
פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע בהליך על הצד הטוב ביותר!

חייגו עכשיו: 03-5351717
דוד בן יעקב, רואה חשבון [email protected]
ענת נהרי, רואת חשבון [email protected]

לקבלת עדכונים חודשיים ניתן להירשם כאן
Please leave this field empty.